Historie klubu

Jak jsme začínali

Historie Motoclubu Astacus Rakovník se nastartovala počátkem roku 1997.Parta motorkářů z Rakovníka a okolí,kteří se do té doby pravidelně scházeli u piva a jezdili na motorkách na společné vyjíždky,se chtěla posunout o stupínek výš a založila motoclub.Dostal název Motoclub Astacus Rakovník-podle latinského názvu raka našeho domovského města.
 
Ještě tentýž rok se podařil na náměstí v Rakovníku uskutečnit 1.ročník motosrazu Rack-reyd,který rok co rok získává na popularitě.Prvních 10.ročníků se uskutečnilo na krásném místě Tyršova koupaliště,kam při posledním motosrazu dojelo přes 1200 motorek.
 
Hlavně kvůli prostoru jsme našli pro 11.ročník a s vyjímkou 15. i pro ostatní Rack-reydy krásné místo v obci Žerotín u Panenského Týnce.Z motosrazu se postupem doby stává motofest a stal se jednou z nejatraktivnějších akcí v republice.
Ale zpět ke klubu.Po roce scházení se různě po hospodách se nám podařilo pronajmout objekt opuštěného domu s plechovou halou v Lubenské ulici a po různých rekonstrukcích a přestavbách,keré probíhají dodnes,se stal naším Clubhousem.
 
S přibývajícími členy a novým vnímání motorkářského světa jsme se po 9 letech rozhodli nastoupit cestu celosvětového hnutí MC.Po splnění všech pravidel se v říjnu 2007 stal Astacus MC Rakovník plnoprávným členem světové motorkářské rodiny MC klubů.Naše Barvy se středovou abstrakcí raka a v klubových barvách modrá-červená na černém podkladě jsme v současné době upravili nápisem Czech rep. výměnou za domovenku Rakovník,která ovšem zůstala na přední straně vesty.
 
A to je v kostce vše.Nezbývá,než se dívat vpřed-vstříc světlým zítřkům......
 

Poslední události

8.8.2020 | RACK REYD RUN

Zveme všechny přátele na RACK REYD RUN-vyjížďku v okolí Berounky a následnou párty na klubu Astacus MC..samozřejmě pliváví očí bude:-)

13.5.2020 otevíráme hospodu - zahrádku klubu ASTACUS

Ukončení konání motosrazu RACK-REYD

3.1.2020 | PF 2020

Všem přátelům a příznivcům přejeme vše nejlepší v Novém roce

Aktuální předpověď počasí

Vybrané fotkyCreated by Studio Adler © 1998-2020 ASTACUS - moto club
Tel.: | e-mail: astacus@astacus.cz